Size Ulaşalım

Aşağıdaki formu doldurarak bize kolayca ulaşabilirsiniz...

Neden Mora Terapi

mora terapi

Mora Terapi sigara bağımlılığınızın fiziksel ve psikolojik boyutlarına etki eden bir sigara bırakma yöntemidir.

Mora terapi ilk kez 1975 lerde Almanya'da Dr. Franz Morell tarafından keşfedilen ve 30 yılı aşkın zamandır birçok farklı hastalık için kullanılan bir tedavi şeklidir. Sigara bırakma konusundaki etkinliğinin keşfedilmesi ise sadece 5-6 yıl öncesine dayanır.

Her madde, atomlarının elektron yapısından kaynaklanan ve o maddeye özel olan bir elektromanyetik frekansa sahiptir. Mora sigara bırakma terapisi, maddenin kimyasal özelliğini değil, bu maddenin yaydığı kendine özel frekansın bilgisini değiştirmek seklinde olur. Bağımlılık yapan tütünün frekans yapısı özel bir teknolojik yöntemle ters çevrilir ve bu bilgi tekrar bedene geri verilir. Bu şekilde bağımlılık yaratan sigaranın bilgisi kişinin bedensel hafızasından silinmiş olur. Tedavide kullanılan özel frekanslar kişinin duyguları ile sigara arasında oluşan bağıda değiştirir ve sigara tiryakisi hem fiziksel hem de psikolojik olarak sigaraya karşı isteksizlik duymaya başlar.

Sigara bağımlılığı iki ana boyuttan oluşmaktadır

Fiziksel Bağımlılık

Sigaranın içinde bulunan nikotin, yüksek derecede bağımlılık yaratan maddelerden biridir. Vücudunuz bu maddeye alışıyor ve normal faaliyetlerinde bulunabilmesi için belli bir miktar almak zorunda hissediyor. Günlük alışılan dozdan daha az kullanıldığında kendinizi sıkıntılı ve gergin hissetmeye başlıyorsunuz.

Sigaraya atfettiğiniz hoş duygular, sigara içerken zevk almanız, daha iyi konsantre olmanız vb. aslında sigara içişleriniz arasındaki nikotin seviyesinin azalmasından oluşan gerginliğin yeni bir sigara yakarak giderilmesidir.

Mora Terapi fiziksel bağımlılıkta ortaya çıkan, vücudun maddeye alışkanlık halinin tamamen ortadan kaldırılması işlemidir. Yani, fiziksel bağımlılığın tedavisi için maddeden alınan frekans, elektromanyetik olarak ters çevrilerek vücudun meridyen sistemi dediğimiz enerji alanına iletilir. Bunun sonunda kişinin fiziksel bağımlılığıyla madde arasındaki frekans bağı koparılır.

Psikolojik Bağımlılık

Sigara bağımlısı, sigaraya başladıktan bir süre sonra bağımlılığın psikolojik boyutu aktif olmaya başlar. Bağımlı belirli psikolojik durum veya fiziksel aktiviteyi sigara ile tamamlamaya başlar.

Sevinç, sıkıntı, üzüntü gibi psikolojik durumlar veya arabada sigara içmek, kahveyle sigara içmek gibi fiziksel aktiviteler artık sigarayla ilişkilendirmiş durumdadır.

Bu yüzden sigara bağımlıları sigarayı bırakma esnasında büyük bir boşluk yasayacaklarını düşünerek müthiş bir endişe duyarlar ve bu sigarayı bırakma konusunda bir kararsızlık hatta bir dirence bile dönüşür.

MORA-Terapi sigara tedavisi, fiziksel bağımlılığın yarattığı sigara isteğini azaltır. Ancak etki çoğunlukla sigaranın tadının hatırlanmamasına ve isteğin tam olarak silinmesine ve bir yandan da sigara içme fikrinin tam olarak anlamsızlaşmasına kadar varabilmektedir.

Ayrıca psikolojik bağımlılığınızın üstesinden gelmeniz ve uzun vadeli sigara bırakma sürecinde daha başarılı olabilmeniz için uzun süreli destek ve takip önem taşımaktadır.

Bu amaçla;

  • Ücretsiz Mora Terapi destek seansları

    Psikolojik bağımlılığınızı yenmeniz biraz vakit almaktadır. Bu süreçte terapistlerimiz tarafından gerekli görülürse Mora Terapi destek seanslarına alınırsınız.

  • 3 ay süresince telefon ve SMS le motivasyon, takip ve kontrol

    Mora Terapi uygulamasından sonra sigara bırakma sürecinde sizi yalnız bırakmıyoruz. Telefon ve SMS yoluyla yanınızda olup, psikolojik bağımlılığınızdan daha rahat kurtulmanızı sağlıyoruz.

Bu nedenle Bağımlılık Terapilerinde kişinin bağımlılık durumuna göre özel seanslar uygulanması önem taşımaktadır. Bu bağımlılığın sigarayı çok daha kolay bırakması ve başarının uzun vadeli olması açısından önem arzetmektedir.

Uygulama 1 Saat Sürüyor...

Büyük çoğunluğun sigarayı bırakması için tek seans az bir grup için ise bir ek seans yeterli olmaktadır.

Peki mora terapi sigara bırakma uygulaması nasıl yapılıyor ?

Uygulama Nasıl Yapılır?